قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / دام و طیور / شفاف سازی مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس
کلیک کنید.

شفاف سازی مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، نماینده مردم درود و ازنا درمجلس با بیان اینکه تناقض در مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس شهروندان را نگران کرده است،گفت: نبایدبه بهانه های همچون کاهش هزینه تولید مواد بی کیفیت غذایی را روانه بازارکرد.

مجیدکیان پور درباره وضعیت مصرف خمیرمرغ درسوسیس و کالباس،گفت: خبرهای ضد و نقیض درباره مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس موجب شد،حرف و حدیث های بسیاری درزمینه وضعیت کیفیت فست فودها بین شهروندان رواج پیدا کند.

خبرمرتبط: افطاری به سبک تخم مرغ در متروهای پایتخت

نماینده مردم درود و ازنا درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر مقرر است که خمیر مرغ در سوسیس و کالباس ممنوعیت نداشته باشد، پس الزامی است، مسئولان ذی ربط دلایل منطقی، بهداشتی و محکمه پسندی در این راستا ارائه دهند.

وی ادامه  داد: اعلام این خبر که  با  رعایت استانداردهای  تدوین شده  استفاده از خمیر مرغ در سوسیس و کالباس ممانعتی ندارد، جای تحلیل و بررسی دارد، زیرا الزام  استفاده از  خمیر مرغ  در فرآورده های همچون سوسیس و کالباس نیازمند ارائه دلایل کارشناسی  برای افزایش سرانه سلامت جامعه است.

کیان پور افزود: استفاده از مواددرجه ۲ و ۳ غذایی باید در فرآورده‌های پرمصرفی همچون سوسیس وکالباس ممنوع شود و تولیداتی همچون مرغ،ماهی و بوقلمون جایگزین فرآورده‌های بی کیفیت غذایی شود.

وی ادامه داد: سازمان غذا ودارو باید وضعیت تولید سوسیس و کالباس را درکشور برای شهروندان اطلاع رسانی کند واگرهرشرکتی تخلفی مرتکب شده باید بدون هیچ گونه مدارای بطور مستقیم شرکت خاطی به شهروندان معرفی شودتا از رده تولیدخارج شود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تناقض درمصرف خمیر مرغ درسوسیس و کالباس شهروندان را نگران کرده است، یادآورشد: نبایدبه بهانه ای همچون کاهش هزینه تولید مواد بی کیفیت غذایی را روانه بازارکرد.

پیش از این  وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد در گفتگویی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد مدیریتی در خصوص تولید سوسیس و کالباس اظهار کرده بود که طبق استاندارد تدوین‌شده، تولید کنندگان موظف به رعایت شرایط و الزامات استفاده از خمیرمرغ در سوسیس و کالباس هستند، در غیر این صورت استفاده از خمیر مرغ در تولید سوسیس و کالباس همچنان ممنوع است.

منبع: وبسایت خبری iri1.com

کلیک کنید.

درباره ی مرجان کاظمی

فارغ‌التحصیل کارشناسی بازرگانی علاقه مند به دنیای اقتصاد، ورزش وی معتقد است، کلید های میانبر ساده منجر به رشد در زندگی می شود.

مطلب پیشنهادی

افطاری به سبک تخم مرغ در متروهای پایتخت

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس