قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / دام و طیور / مرغ در میدان بهمن ۶۵ هزار ریال شد
کلیک کنید.

مرغ در میدان بهمن ۶۵ هزار ریال شد

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، همزمان با آخرین روزهای ماه مبارک رمضان قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در محل مرغداری ها ۴۷ هزار ریال، میدان بهمن ۶۵ هزار ریال و در خرده فروشی ها حداکثر ۷۴ هزار ریال اعلام شد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی گفت: امروز قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل کشتارگاه (نقدی) ۶۶ هزار و ۵۰۰ ریال و تحویل به واحدهای صنفی عمده ۶۸ هزار ریال است.

خبرمرتبط: افطاری به سبک تخم مرغ در متروهای پایتخت

مهدی یوسف خانی نرخ هر کیلوگرم ران مرغ را در محل خرده فروشی ها ۷۴ هزار ریال، سینه باکتف ۱۱۰ هزار ریال، سینه بدون کتف ۱۲۰هزار ریال و فیله مرغ را ۱۵۰ هزار ریال ذکر کرد.

وی درباره کاهش قیمت گوشت مرغ گفت: قیمت گوشت مرغ به دلیل نزدیکی به عید فطر افزایش یافته بود که به طور مجدد با روند نزولی روبرو شد. اکنون قیمت هر کیلو مرغ در خرده فروشی ها ۲ هزار ریال نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

هفته گذشته قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در محل مرغداری ها ۴۹ هزار ریال و در خرده فروشی ها حداکثر ۷۶ تا ۷۷ هزار ریال اعلام شد.

یوسف خانی درباره بالا بودن قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ در برخی واحدهای صنفی اظهار داشت: اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران حداکثر قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ را اعلام می کند و این درحالی است که نرخ این محصولات در بازار مصرف به دلیل رقابت واحدهای صنفی حتی ممکن است کمتر از نرخ اعلام شده باشد.

قیمت هرکیلو تخم مرغ ۴۵ هزار ریال شد

به گفته رئیس اتحادیه صنف فروشندگان پرنده و ماهی تهران، قیمت هرکیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ها ۳۴ تا ۳۶ هزارریال، واحدهای صنفی عمده ۴۰ هزار ریال و خرده فروشی ها حداکثر ۴۵ هزار ریال است.

مطابق نرخ های اعلام شده، قیمت هر شانه دو کیلوگرمی تخم مرغ نزدیک به ۹۰ هزار ریال می شود و تخم مرغ با نشان تجاری با چهار درصد افزایش نسبت به قیمت های اعلام شده عرضه می شود.

همچنین امروز قیمت هرکیلوگرم گوشت بوقلمون ۱۴۵ تا ۱۵۰ هزارریال و گوشت شترمرغ بین ۳۳۵ تا ۳۴۵ هزارریال و هربسته نیم کیلویی بلدرچین ۷۵ هزارریال است.
بر پایه برآوردهای وزارت جهادکشاورزی در سال ۱۳۹۳، قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت مرغ بین ۷۰ تا ۷۵ هزار ریال و تخم مرغ حدود ۴۰ هزار ریال است و کارشناسان بر این باورند که عرضه این محصولات با نرخی بیش از نرخ تعیین شده اجحاف به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان خواهد بود.

سالیانه بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ در ۲۰ هزار واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه در کشور تولید می شود که بخش عمده این محصول پروتئینی در داخل به مصرف می رسد.

همچنین سالیانه حدود ۹۴۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود. در چهار سال گذشته سرانه مصرف تخم مرغ در کشور از ۱۶۰ به ۱۹۱ عدد رسیده است.

در ماه مبارک رمضان امسال با افزایش تقاضای کالاهای مصرفی در آستانه ماه مبارک، توزیع برنج، شکر، گوشت و مرغ با قیمت مصوب از روز شنبه ۳۱ اردیبهشت در سراسرکشور آغاز شده و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

در صورتی که مردم درباره قیمت یا کیفیت محصولات عرضه شده شکایتی دارند، می توانند با شماره سامانه ۱۲۴ نظارت بر گران فروشی ها و تخلفات اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه ۱۳۵ تعزیزات کشوری تماس حاصل کنند.

منبع: وبسایت خبری iri1.com

کلیک کنید.

درباره ی علی کشفی

کارشناس عمران هستم اما به علت علاقه به تجارت، چند سالی هست که مشغول به ترجمه و نوشتن مقالات خبری و تحلیلی اقتصادی هستم.

مطلب پیشنهادی

افطاری به سبک تخم مرغ در متروهای پایتخت

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، دبیر ستاد کشوری ترویج مصرف تخم مرغ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس