قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / دام و طیور / واکسن جدید برای طیور رونمایی شد
کلیک کنید.

واکسن جدید برای طیور رونمایی شد

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، معاون تولید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه جنوب کشور رونمایی از واکسن جدید برای طیور در این موسسه خبر داد.

دکتر علی شیرازی نژاد با اشاره به اینکه بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جلوگیری از واردات و توجه به تولیدات داخلی، موسسه رازی شعبه شیراز اقدامات شایان توجهی انجام داده است، اظهار کرد: در همین راستا در سال جاری شاهد رونمایی از واکسن جدید اورنیتوباکتریوم راینوتراکئیال در زمینه طیور خواهیم بود.

خبرمرتبط: واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی

وی با تاکید بر بومی بودن دانش در این مرکز، گفت: تمام دانش موجود در این شعبه ناشی از خدمات، تلاش و تحقیقات پیوسته محققان و کارشناسان موسسه رازی شعبه شیراز است و از هیچ کشوری در این زمینه کمک گرفته نشده است.

وی افزود: این واکسن در حال حاضر در مقیاس آزمایشگاهی تهیه شده و با توجه به نتایج مثبت آن با همکاری موسسه رازی مرکز، در سال جاری به تولید صنعتی و انبوه می رسد.

معاون تولید موسسه رازی شعبه شیراز با اشاره به بخش واکسن های ویروسی این موسسه، خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی های انجام شده توسط سازمان دامپزشکی کشور، موسسه رازی شعبه شیراز قابلیت دریافت گواهینامه سازمان بهداشت جهانی را خواهد داشت که در آینده ای نزدیک در این راستا حرکت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بر این اساس برای صادرات واکسن در منطقه اقدام می کنیم، گفت: با صادرات این واکسن های دامپزشکی موسسه رازی شعبه شیراز، منطقه را تحت پوشش این واکسن ها قرار می دهیم.

دکتر شیرازی نژاد ادامه داد: با توجه به نیروهای مجرب و کاردان و نیز دانش فنی بومی موجود در این موسسه، تمامی محصولات به صورت کاملا مستقل و بدون نیاز به علم و فناوری خارجی به تولید می رسند.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت مرغداری و طیور در شیراز بسیار فعال است، تولید واکسن های طیور در موسسه رازی، گام بسیار مثبتی در جهت جلوگیری از بیماری های آنفلوانزا و نیوکاسل طیور برداشته است.

معاون تولید موسسه رازی شعبه شیراز با تاکید بر بومی بودن دانش در این مرکز، تصریح کرد: تمام دانش موجود در این شعبه ناشی از خدمات، تلاش و تحقیقات پیوسته محققان و کارشناسان موسسه رازی شعبه شیراز است و از هیچ کشوری در این زمینه کمک گرفته نشده است.

وی با اشاره به فعالیت های تحقیقاتی موسسه رازی شعبه شیراز، اضافه کرد: تحقیقات در زمینه واکسن های در حال ساخت و واکسن های نوین به طور جدی درحال پیگیری است که نتایج تحقیقات انجام شده درافزایش سطح کیفی تولیدات بسیار موثر و مفید بوده است.

منبع: وبسایت خبری iri1.com

کلیک کنید.

درباره ی مرجان کاظمی

فارغ‌التحصیل کارشناسی بازرگانی علاقه مند به دنیای اقتصاد، ورزش وی معتقد است، کلید های میانبر ساده منجر به رشد در زندگی می شود.

مطلب پیشنهادی

فاکتور۱۸۰۰ ای ولی فروش ۲۷۰۰

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، اگرچه قیمت جوجه یکروزه، بسیار بالاتر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس