قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / دام و طیور / واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی
کلیک کنید.

واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، بیماری تب برفکی هر سال در نقاط مختلف جهان خسارات زیاد اقتصادی را به صنعت دامداری وارد می کند و بر همین اساس سازمان دامپزشکی کشور با برنامه ریزی هدفمند طرح واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی را در فازهای مختلف به مرحله اجرا در می‌آورد.

اداره کل دامپزشکی استان کرمان نیز در این راستا فاز نخست واکسیناسیون تب برفکی را با واکسیناسیون بیش از ۹۰ هزار رأس دام سنگین آغاز کرده است.

دکتر حسین رشیدی، مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با اعلام این خبر افزود: این طرح از دهم خرداد ماه آغاز شده و به مدت سی روز کاری با همکاری بخش خصوصی ادامه می یابد و کلیه دام های سنگین استان بر علیه این بیماری مورد واکسیناسیون قرار می گیرند.

خبرمرتبط: مایه کوبی بیماری تب برفکی آغاز شد

وی انجام واکسیناسیون، رعایت امنیت زیستی در دامداری ها، انجام ضدعفونی به صورت مرتب و جلوگیری از تردد غیرضروری افراد و وسایل نقلیه به دامداری ها را مهمترین راه پیشگیری بیماری تب برفکی دانست و بر لزوم رعایت اصول بهداشتی قرنطینه ای توسط دامداران تاکید کرد .

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان درباره علائم بیماری در دام بیان کرد: تب،بی اشتهایی، ریزش بزاق، وجود زخم هایی در ناحیه دهان و زبان، تاج سُم از مهمترین علائم بیماری تب برفکی  می باشد.

در ادامه روند بیماری دام مبتلا به لنگش و عدم تغذیه دام به علت زخم های وسیع در دهان درگیر شده، که این عواقب باعث کاهش تولید و خسارات اقتصادی فراوران می گردد و تلفات نیز بیشتر در دامهای جوان اتفاق می افتد.

وی در ادامه با اعلام اینکه در طول دوره واکسیناسیون تب برفکی نقل و انتقال هر گونه دام ممنوع می باشد از دامداران خواست از نقل و انتقال دام خودداری نمایند .

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با بیان اینکه تحقق کامل اهداف واکسیناسیون دامها منوط به همکاری کلیه دستگاههای ذیربط و دامداران گرامی می باشد تأکید کرد: از دامداران محترم تقاضا داریم ضمن همکاری با اکیپ های واکسیناسیون دامپزشکی در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن چهار رقمی ۱۵۱۲ و یا شماره پیامک ۳۰۰۰۲۳۱۵۱۲ به اطلاع این اداره کل برسانند.

منبع: وبسایت خبری iri1.com

کلیک کنید.

درباره ی مرجان کاظمی

فارغ‌التحصیل کارشناسی بازرگانی علاقه مند به دنیای اقتصاد، ورزش وی معتقد است، کلید های میانبر ساده منجر به رشد در زندگی می شود.

مطلب پیشنهادی

فاکتور۱۸۰۰ ای ولی فروش ۲۷۰۰

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، اگرچه قیمت جوجه یکروزه، بسیار بالاتر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس