قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس
خانه / دام و طیور / کاهش ۵۰ درصدی توزیع شیر در مدارس
کلیک کنید.

کاهش ۵۰ درصدی توزیع شیر در مدارس

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌ کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از کاهش ۵۰ درصدی توزیع شیر در مدارس استان خبر داد.
قاسمعلی خدابنده، در خصوص توزیع شیر در مدارس استان، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری به طور میانگین ۳۲ نوبت شیر با اعتباری بیش از ۱۸ میلیارد تومان در مدارس استان توزیع شده است.

در سال تحصیلی گذشته به طور میانگین ۶۲ نوبت شیر با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد تومان در مدارس استان توزیع شده بود، از نظر تعداد نوبت توزیع شیر در سال تحصیلی جاری کاهش ۵۰ درصدی داشته‌ایم.

خبرمرتبط: آیا تخم مرغ ارزان می شود؟

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش استان علت کاهش توزیع شیر در مدارس استان را تامین نشدن اعتبار دانست و تصریح کرد: با این وجود بازهم از نظر تعداد نوبت توزیع شیر در مدارس نسبت به میانگین کشوری که ۲۶ نوبت است، بالاتر هستیم.

خدابنده در خصوص کیفیت شیر توزیع شده در مدارس استان، خاطرنشان کرد: تقریبا با بهترین کارخانه‌های تولید شیر و فرآورده‌های لبنی استان قرارداد منعقد شده و بیش از ۱۰۰ مرحله بازدید از کارخانه‌ها و نمونه‌برداری انجام داده‌ایم، دانشگاه علوم پزشکی نمونه‌ها را آنالیز و تایید کرده که آن‌ها جزء بهترین شیرها و فرآورده‌های لبنی تولید شده در استان هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه مصرف شیر و فرآورده‌های لبنی در کشور اندکی کاهش یافته است همچنین دانش‌آموزان در سن رشد هستند و برای رشد به مصرف روزانه شیر نیاز دارند درخواست داریم بودجه قابل قبولی به توزیع شیر در مدارس اختصاص یابد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه بخشی از اعتبار توزیع شیر در مدارس از جانب سازمان هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود، عنوان کرد: از این سازمان هم تقاضا داریم که اعتبارات را افزایش دهد.

منبع: وبسایت خبری iri1.com

کلیک کنید.

درباره ی مرجان کاظمی

فارغ‌التحصیل کارشناسی بازرگانی علاقه مند به دنیای اقتصاد، ورزش وی معتقد است، کلید های میانبر ساده منجر به رشد در زندگی می شود.

مطلب پیشنهادی

فاکتور۱۸۰۰ ای ولی فروش ۲۷۰۰

بر اساس اخبار دام و طیور تحریریه خبرگزاری اول، اگرچه قیمت جوجه یکروزه، بسیار بالاتر از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس